submenu
content

Minister u Babć i Dziadków w Błoniu

20-01-2017

Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła 20 stycznia dzienny dom opieki "Senior-WIGOR" w Błoniu. - Widzę, że ten dom jest pełen. Bardzo się cieszę, że państwo macie taki miejsce, w którym możecie spędzić czas, znaleźć zajęcie, spotkać się z kimś – mówiła minister Rafalska podczas spotkania z seniorami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka najmłodsi mieszkańcy Błonia przygotowali program artystyczny. 

 

Z placówki w Błoniu obecnie korzysta 30 osób, ale samorząd myśli o jej rozbudowie.

 

W tym roku ministerstwo rodziny na realizację Programu Senior Plus przeznaczy 30 mln zł. Z programu korzystają samorządy, prowadzące albo zamierzające otworzyć na swoim terenie domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.

 

Jak mówiła minister Rafalska, jej resort prowadzi nie tylko politykę prorodzinną, lecz także senioralną. - Bardzo nam zależy, żeby jakość życia osób starszych była lepsza. Żyjemy coraz dłużej - i bardzo dobrze, ale ważne jest, żebyśmy żyli dłużej w dobrym zdrowiu, w sprawności. O tym trzeba myśleć znacznie wcześniej niż wtedy, kiedy mamy 60, 70 czy 80 lat. Na to trzeba zapracować. Dlatego mówimy, jak ważna jest wszelka aktywność: kulturalna, sportowa, rekreacyjna - wyjaśniała minister.

 

W Dziennym Domu Senior-WIGOR można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy jest pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

 

Program Senior Plus na lata 2015-20 przewiduje dofinansowanie do organizacji tego typu placówek, a także do ich późniejszego utrzymania. W przypadku inwestycji wysokość dofinansowania może sięgnąć 80 proc. kosztów. Na cały program ministerstwo rodziny przeznaczyło 340 mln zł.

Minister Rafalska w domu Senior WIGOR w Błoniu/Fot.J.Wójcik-Tarnowska Minister Rafalska w domu... Minister Rafalska w domu Senior WIGOR w Błoniu/Fot.J.Wójcik-Tarnowska Minister Rafalska w domu... Minister Rafalska w domu Senior WIGOR w Błoniu/Fot.J.Wójcik-Tarnowska Minister Rafalska w domu... Minister Rafalska w domu Senior WIGOR w Błoniu/Fot.J.Wójcik-Tarnowska Minister Rafalska w domu... Minister Rafalska w domu Senior WIGOR w Błoniu/Fot.J.Wójcik-Tarnowska Minister Rafalska w domu...
do góry Ostatnia modyfikacja: 13-02-2019
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: