submenu
content

Karta Dużej Rodziny w województwie zachodniopomorskim

14-10-2015
Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W województwie zachodniopomorskim mamy 34 partnerów Karty Dużej Rodziny. Na terenie województwa zniżki udzielane są w 511 miejscach. W Szczecinie udzielane są zniżki w 110 miejscach.  Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 14 października br. organizuje w Szczecinie konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0.
 
W województwie zachodniopomorskim Rodziny 3+ mogą liczyć na zniżki związane z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne. 
 
Liczny udział partnerów z wielu branż ma znaczący wpływ na skuteczność inicjatywy. Dzięki temu, program swym zasięgiem obejmuje kolejne miejscowości. Ze zniżek Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Szczecina, lecz i pozostałych miast i gmin w regionie m.in. w Koszalinie, Kołobrzegu, Gryficach, Świnoujściu,  Stargardzie Szczecińskim, Policach.  
 
W województwie zachodniopomorskim zamówiono prawie 45 tys. kart, wydano ponad 39,5 tys. kart. Kartę dużej rodziny zamówiło w województwie zachodniopomorskim ponad 8,6 tys. rodzin wielodzietnych.
 
W całej Polsce swoją kartę odebrało ponad 1,2 mln osób, a prawie 1,4 mln złożyło  wnioski o jej wydanie. W programie uczestniczy ok. 1 tys. partnerów, którzy oferują zniżki w ponad 10 tys. miejsc. Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny 3+. Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.
 
Aby zachęcić kolejnych do udziału w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizują w Szczecinie jedną z 16 konferencji regionalnych. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi. 
 
Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl 
Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w... Karta Dużej Rodziny w Szczecinie Karta Dużej Rodziny w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 13-02-2019
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: