submenu
content

Planowane zmiany w systemie emerytalnym

03-12-2013

Dobrowolność przekazywania składek do OFE i obniżka pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym - to główne założenia projektu reformy emerytalnej przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Ministerstwem Finansów.

więcej

Opinie prawne nt. zmian w OFE

18-11-2013

Publikujemy opinie prawników w związku z oceną przeniesienia środków finansowych do ZUS, z punktu widzenia zgodności proponowanych zmian z Konstytucją RP.

więcej

#2lata: dobre strony dłuższej pracy

06-11-2013

- Podniesienie wieku emerytalnego było najtrudniejszą decyzją pierwszej połowy kadencji. Wiedzieliśmy, że nie przysporzy nam ona popularności, ale zdecydowaliśmy się na ten krok kierując się odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia - mówi minister Kosianiak-Kamysz.

więcej

Startują konsultacje społeczne reformy OFE

10-10-2013

Dobrowolność OFE i obniżka pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym - to główne założenia projektu reformy emerytalnej przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Ministerstwem Finansów.

więcej

Stanowiska OPZZ, Pracodawców RP i GPW

03-10-2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej publikuje stanowiska OPZZ, Pracodawców RP i GPW do rekomendacji zmian w systemie emerytalnym zaprezentowanych w dokumencie „Przegląd funkcjonowania systemu emerytalnego. Bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu”.

więcej

Polska - Mołdawia: bezpieczeństwo ubezpieczeń społecznych

09-09-2013

Podpisana dziś między Polską i Mołdawią umowa dwustronna zapewnia skuteczną i pełną ochronę ubezpieczeniową swym obywatelom, którzy mieszkają lub pracują w którymś z tych państw.

więcej

OFE 2.0: bezpieczeństwo dzięki zrównoważeniu

04-09-2013

Obniżkę opłat pobieranych od przyszłych emerytów, zmiany w polityce inwestycyjnej oraz zabezpieczenie oszczędności w okresie przedemerytalnym - zakłada reforma funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych, której założenia przedstawił na konferencji prasowej premier Donald Tusk, minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

więcej

Idą zmiany w oskładkowaniu umów

30-08-2013

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej proponuje oskładkowanie wynagrodzeń członków rad nadzorczych i zmiany w oskładkowaniu umów zleceń.

więcej

Spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zabezpieczeń Społecznych i Pracy oraz Parlamentu Republiki Litewskiej

28-08-2013

28 sierpnia br. Podsekretarz Stanu w MPiPS Marek Bucior spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Zabezpieczeń Społecznych i Pracy oraz Parlamentu Republiki Litewskiej.

więcej

Więcej rodziców z prawem do składek

16-08-2013

Osoby bezrobotne, pracujące na umowach o dzieło i zleceniach, samozatrudnione i rolnicy opiekujący się dziećmi będą mieli opłacone przez budżet państwa składki ubezpieczeniowe. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 14 sierpnia 2013 r. nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

więcej
1  ««««  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »»»»  18
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 13-02-2019
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: