submenu
content

Wiceminister Stanisław Szwed, „Rzeczpospolita TV” 11 maja 2016

11-05-2016

 

W czasie rozmowy z red. Mateuszem Rzemkiem, wiceminister Stanisław Szwed odniósł się do podsumowania ostatnich lat poprzednich rządów.

 

- Jeśli chodzi o Ministerstwo Rodziny to mamy klika zastrzeżeń związanych m.in. z brakiem nadzoru, czy wypłatą świadczeń pielęgnacyjnych. Widoczna jest słaba pozycja ministra pracy w stosunku do ministra finansów - zaznaczył sekretarz stanu.

W czasie wywiadu, poruszona została kwestia syndromu pierwszej dniówki.

 

- Przez wiele lat walczyliśmy o likwidację syndromu pierwszej dniówki. Dziś prawie wszystkie kluby to popierają. Pierwszy raz od wielu lat nastąpiło też porozumienie w sprawie stawki godzinowej w wysokości 12 zł na kontrakcie cywilnoprawnym. Jeśli chodzi o wiek emerytalny, to zapewne takiego porozumienia nie będzie - podkreślił Stanisław Szwed.

 

Dalsza część rozmowy, dotyczyła nowego kodeksu pracy.

 

- Prace nad nowym kodeksem pracy komisja ma rozpocząć 1 września. Sprawa jest bardzo trudna. Założyliśmy, iż prace komisji kodyfikacyjnej potrwają około 8 miesięcy. Kodeks pracy musi być czytelny i dla pracowników, i dla pracodawców. Będzie się składał z dwóch części, ponieważ musi brać pod uwagę zarówno interesy indywidualne jak i zbiorowe - podkreślił wiceminister Stanisław Szwed. - Chcemy, żeby przewodniczącym zespołu był prof. UG, dr hab. Marcin Zieleniecki - dodał. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-02-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: