submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Super Expressie na temat waloryzacji emerytur, 25 maja 2016 r.

25-05-2016
- Chcemy wprowadzić system waloryzacyjny mieszany z korzyścią dla najbiedniejszych seniorów. Analizujemy i szukamy takiego sposobu, aby emeryci o najniższych uposażeniach mieli taki mechanizm waloryzacyjny, który skuteczniej podnosiłby świadczenia emerytalne – zapowiada w rozmowie z „Super Expressem” Elżbieta Rafalska.
 
System, który minister chciałaby wprowadzić, oznaczałby w praktyce pomoc dla tych, którzy mają najniższe emerytury. – Bo nie może być tak, że najniższa emerytura nie pozwala na pokrycie czynszu i innych podstawowych wydatków, tylko wpycha seniorów w strefę ubóstwa – dodaje szefowa resortu pracy. Jej zdaniem dobrym rozwiązaniem byłaby waloryzacja kwotowo-procentowa. 
 
– W jakiejś części byłby mechanizm procentowy, ale dla tych najbiedniejszych uzupełnilibyśmy ją o kwotową podwyżkę. Jeśli jest mechanizm mieszany, to pozwala on wyżej podnieść niższe świadczenia, a pozostałe zwaloryzować procentowo. Myślę, że wprowadzilibyśmy takie rozwiązanie od 2018 r. – zapowiada szefowa resortu pracy.
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-02-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: