submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Telewizji Republika, 13 czerwca 2016 r.

13-06-2016

- Ręce opadają wobec takich komentarzy, które są absolutnie obraźliwe dla polskiej rodziny, krzywdzące, niesprawiedliwe i nieuzasadnione – komentowała na antenie Telewizji Republika doniesienia o patologiach, jakie powodują świadczenia z programu "Rodzina 500 plus” minister Elżbieta Rafalska.

 

- Trzeba wyjątkowej złośliwości i uprzedzeń, żeby przez jednostkowe przypadki, które mogą się zdarzać, oceniać całość rządowego programu, który jest kierowany do milionów polskich rodzin. Już w tej chwili jest złożonych 2,5 mln. wniosków. Poprzez incydentalne sprawy, mówienie że jest to minus programu i że spowoduje wzrost alkoholizmu w Polce jest zupełnie nieuprawnione – mówiła minister Rafalska.

 

Minister Rafalska po raz kolejny przypomniała, że zawsze były rodziny dysfunkcyjne, ale stanowiły wąski margines. Informacje, które docierają do ministerstwa, są jednostkowe. - Widać za to już konkretne korzyści z programu - rośnie konsumpcja, wzrastają obroty w handlu, dzieci wyjadą na wakacje, a poczucie bezpieczeństwa polskich rodzin wzrasta - oceniła.

 

- Wpływ programu na rynek pracy jest starannie monitorowany – zapewniła minister Rafalska i dodała, ze w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zanotowano wzrostu liczby bezrobotnych kobiet. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-02-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: