submenu
content

Wiceminister Marcin Zieleniecki dla PAP, 22 czerwca 2016 r.

23-06-2016

Podczas spotkania Rady Dialogu Społecznego, które miało miejsce 22.06., omawiano wskaźniki budżetowe i założenia do przyszłorocznego budżetu, m.in. zasady waloryzacji emerytur i rent w 2017 roku. Wiceminister Marcin Zieleniecki poinformował członków Rady, że MRPiPS rozważa jednorazowe podwyższenie poziomu najniższych świadczeń.

 

- Do tej pory wzrost tych kwot był powiązany z poziomem waloryzacji emerytur i rent. Te kwoty wzrastały o wskaźnik waloryzacji, co powodowało coraz większą rozpiętość między kwotą najniższego i najwyższego świadczenia – powiedział wiceminister Zieleniecki. Dodał też, że resort rodziny rozważa, w odniesieniu do przyszłego roku, oderwanie wzrostu najniższego świadczenia od wskaźnika waloryzacji.

 

Pod uwagę są brane dwa warianty. Pierwszy to wypłacenie, podobnie jak w tym roku, jednorazowego dodatku.  - Drugie rozwiązanie miałoby charakter systemowy, choć jednorazowy - trwałe podwyższenie kwot najniższych świadczeń, niezależnie od waloryzacji – powiedział wiceminister Zieleniecki. Dodał też, że ostateczna decyzja o wysokości takiego wyrównania zależy od możliwości budżetu.

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-02-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: